Pro 800 sulkapallokengät
Kuvaus
Pro 800 sulkapallokengät
Kauden 25-26 huippumalli. Parasta teknologista osaamista. Tuntuma kokonaisuutena on samantyyppinen matala, kuin edellisessä lippulaivamallissa, PRO 776:ssa, joka on
ollut erittäin tykätty ja haluttu kenkämalli (ilman yhtään takuutapausta!)
Vaimennus on huippuluokkaa, erityishuomio mahtavan kimmoisassa päkiävaimennuksessa.
Heti ensi hetkestä lähtien mukavan tuntuinen jalassa.
Pitävä luonnonkumipohja.
RAJOITETTU ERÄ, NÄITÄ EI RIITÄ KAIKILLE! Koot 42-45
HUOM, koot 43-45 hieman pienempiä, jos olet miettinyt kokojen välillä, ota se isompi.
Tässä kengässä kokovalikoima oli melko erikoinen, joten erä on melko pieni, pidä siis kiirettä.
APACS-tiimimme juuri tullut A-luokitettu Antton Oksanen: "Parhaat kengät, mitä minulla on ikinä ollut!"
Mikäli epäilet koon sopivuutta sinulle, ota yhteyttä, niin järjestellään mahdollisuus kokeiluun ja kengät voi aina vaihtaa/palauttaa, mikäli koko ei ole sopiva.
JOS JOUDUT PALAUTTAMAAN KENGÄT, MAKSAMME TÄSSÄ TAPAUKSESSA PALAUTUKSEN. Palautustapauksessa ota yhteyttä, niin lähetämme sinulle palautuspakettikortin.
Designed with a unique combination of high-density TPU piece and graphite plate to deliver exceptional impact protection without losing its amazing flexibility.
MOVEMENT STABILITY (INSOLE / OUTSOLE)
Equipped with Anti-slip insole, Carbon Graphite Plate and Anti-slip non marking gum sole for ultimate quick responsiveness.
The outsole and sturdy heel cup delivers excellent traction and support to provide complete ground control.
INTERIOR CUSHIONING
Well-padded with quality soft cushions for superior comfort.